Mire figyeljünk, ha ingatlant szeretnénk eladni vagy venni !?

Ingatlan Ügyvivő

Ingatlan Ügyvivő

Harmadik alapelv: - Tervezzük meg a teljes eladási folyamatot!

2019. július 05. - Benedek Róbert

s693319247962227905_p26_i1_w640.jpeg

Gondoljuk át mi a különbség aközött, hogy tulajdonosként csak szimplán feltettük a lakáshirdetésünket majd várjuk, hogy „betoppan a vevőnk”, vagy pedig tervszerűen haladunk a saját élet helyzetünknek megfelelően. Röviden válaszolva az első esetben a körülmények irányítanak majd (a jelentkező vevők és az ő igényeik), utóbbi esetben mi határozzuk meg a dolgok kimenetelét. Ehhez viszont az kell, hogy tudjuk előre pontosan hova akarunk eljutni!

A tervezésnél kérdéseket kell feltennünk magunknak:
Válasz akarunk kapni a „MIT?” és a „MIÉRT?” kérdésekre. Egyszerűen kibontva akarjuk tudni, miért szeretnénk eladni az ingatlant (nagyobb, esetleg kisebb lakásba költözünk, van hol laknunk és nincs szükségünk az ingatlanra, megörököltük stb.) illetve mit akarunk az eladással elérni azon túlmenően, hogy meglesz a vételár (pénzre van szükségünk, meg akarunk szabadulni banki kölcsöntől, segíteni szeretnénk egy családtagnak anyagilag stb.).

Másodszor meg kell határoznunk, hogy „MIKOR?”- ra akarjuk az értékesítést legkésőbb lezárni és a vételárat kézhez kapni.

Harmadszor pedig a „HOGYAN?” kérdésre kell választ adnunk önmagunk számára, amely nem más, mint a módszerünk vagy stratégiánk, ahogyan az eladási folyamatot végigvisszük, kezeljük. Itt lesz a legtöbb feladatunk! Ezeket meg kell tennünk annak érdekében, hogy a legjobb eredményt hozzuk ki az értékesítés során, mert a legtöbbet szeretnénk kihozni az eladásból anyagilag, nem?

A további tizenhét alapelvünk erről a „HOGYAN?”-ról fog szólni, hiszen ez az értékesítésnek a gerince. Tekintettel arra, hogy mindezekről bővebben lesz szó a további cikkekben, most csak röviden vegyük át őket egy csokorban.

A következő témakörök kell, hogy foglalkoztassanak bennünket:
- egymagunkban megbirkózunk a feladattal, vagy kapunk segítséget mondjuk a családtól?
- szakembert vonunk be a folyamatba? Ha igen kit bízunk meg és miért pont azt a személyt!?
- milyen forrásokból gyűjtünk pontos információt ahhoz, hogy az árat jól határozzuk meg?
- a hirdetési felületek, ahol megjelentetjük az ingatlant (több tucat ilyen portál létezik) illetve a hirdetéseink minősége, fotó alaprajz és a szöveg,
- mikorra szervezzük a megtekintéseket és hogyan prezentáljuk az ingatlanunkat?
- kellően felkészültek vagyunk-e a lakásunkból?
- alku esetén mi a stratégiánk az ár kérdésében és milyen egyéb alkupozíciónk van még az eladás során a meghirdetett áron túlmenően (kiköltözés időpontja, ingóságok stb.)?
- az adásvételi szerződés kapcsán milyen elvárásaink vannak a vevőnkkel szemben (foglaló, vételár előleg, határidők, jogi szempontok, stb.)?

Benedek Róbert.

A bejegyzés trackback címe:

https://ingatlankozvetites.blog.hu/api/trackback/id/tr10014926834
Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása